Cheap Jerseys From China Cheap Jerseys From China Cheap Jerseys Cheap NFL Jerseys From China Cheap Jerseys From China Cheap Jerseys Cheap NFL Jerseys Cheap Sports Jerseys Cheap Jerseys Cheap MLB Jerseys

DBA Kantar Programı

UAB ile Firmalararasında güvenli, karşı tarafın kimolduğunu garanti eden,minimumzamanda maksimum veri gönderilmesine olanak veren, hata kontrolü yapılabilen bir yapı kurulmuştur.

Temelde bağlantı ve haberleşme işlemlerini yöneten katmanlar, veri iletişimi için oluşturulacak servislerinin HTTPS protokolü ile iletişim kurmalarını öngörmektedir. 

Firmalar Web-Servis aracılığı ile bu dokümanda ayrıntısı bulunan metotları kullanarak E-Devlet üzerinden DBA Belgelerini ekleyip, iptal etme işlemlerini gerçekleştirebilirler. E-Devlet aracılığı ile eklenmiş olan DBA Belgeleri UAB U-NET Otomasyon Sistemine kaydedilir.

Aktarılan DBA Belgelerinin UAB tarafından ay başında önceki ay aktarımı yapılan DBA belgelerinin  “DBA Belgesi Kontrol Ücreti” tahakkuku oluşturulur. Tahakkuk Bilgisi SMS aracılığı ile Firmanın belirtmiş olduğu numaraya gönderilir. Ayrıca oluşturulan tahakkuk bilgisi firma tarafından web servisler aracılığıyla da sorgulanabilir. Tahakkuk numarası ile Vakıfbank veya Ziraat bankasına ödeme yapılabilir. Ödeme yapıldıktan sonrada ödemenin UAB sistemine aktarılıp aktarılmadığı bilgisi de web servisler aracılığıyla sorgulanabilir.

İlgili firmalarca eklenmiş olan geçerli

DBA

Belgeleri talep eden Kıyı Tesislerinde Taşıma ve Yükleme İşlemi yapan firmalarca UAB tarafından yetkilendirmesi yapılarak E-Devlet üzerinden sorgulanarak doğrulama işlemleri yapılabilir. 

 

Call Now Button